کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران

کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، به بررسی کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران می‌پردازیم. همراه ما تا پایان خبر باشید.

کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران

طبق آمار، در سالی که گذشت در مقایسه با سال ۱۴۰۰، میزان صادرات فولاد ایران افت قابل توجهی کرده است و درمجموع قریب به ۱۴ میلیون و ۶۴۰ هزار تن انواع اقلام فولادی (شمش، محصولات و مقاطع فولادی و آهن اسفنجی) صادر شده است.

| در سایت فلزلند به طور گسترده درباره آهن اسفنجی و انواع مقاطع فولادی صحبت شد. برای آشنایی بیشتر با هر یک از مطالب اشاره شده به قسمت وبلاگ سایت مراجعه کنید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ طبق آنچه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از آمار صادرات فولادی‌ ها در سال گذشته و مقایسه آن با حجم واردات در یکساله ۱۴۰۰ داده است، در سالی که گذشت میزان صادرات کل مقاطع طویل فولادی و شمش فولاد کمترین میزان افت و صادرات آهن اسفنجی بیشترین میزان کاهش صادرات را در مقایسه با آمار صادراتی در سال ۱۴۰۰ ثبت کرده‌اند.
در سال ۱۴۰۱ از مجموع دو میلیون و ۷۳۱ هزار تن کل مقاطع طویل فولادی صادر شده که درمقایسه با دو میلیون و ۸۴۱ هزار تن صادراتیِ سال ۱۴۰۰ اُفت چهار درصدی داشته.

  • ۱۳۶ هزار تن تیرآهن
  • دو میلیون و ۴۲۱ هزار تن میلگرد
  • ۱۷۴ هزار تن نبشی، ناودانی و سایر مقاطع سهم صادراتی داشته‌اند.

که به ترتیب تیرآهن شش درصد، میلگرد و نبشی، ناودانی و… هریک سه درصد در مقایسه با میزان صادر شده آن‌ها در یکساله ۱۴۰۰ کاهش صادرات ثبت شده است.

بررسی کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران

بررسی کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران

خبر کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران

در یکساله ۱۴۰۰، به ترتیب:

  • ۱۴۵ هزار تن تیرآهن
  • دو میلیون و ۴۹۶ هزار تن میلگرد
  • ۲۰۰ هزار تن نبشی، ناودانی و…

صادر شده بود.
میزان صادرات شمش فولاد (فولاد میانی) نیز در یکساله ۱۴۰۱ در مقایسه با سال پیش از آن، چهار درصد کاهش صادرات داشته و از هفت میلیون و ۶۷۸ هزار تن صادر شده در سال ۱۴۰۰ به هفت میلیون و ۳۷۲ هزار تن درمدت مشابه سال ۱۴۰۱ رسیده است.

که به جزئیات صادرات اسلب با افت ۲۱ درصدی از دو میلیون و ۵۸۱ هزار تن به دو میلیون و ۴۸ هزار تن رسیده است اما صادرات بیلت وبلوم تنها قلم فولادی است که صادرات افزایشی را ثبت کرده و درحالی که در یکساله ۱۴۰۰ پنج میلیون و ۹۷ هزار تن صادر شده بوده در یکساله ۱۴۰۱، میزان صادرات آن به پنج میلیون و ۳۲۴ هزار تن رسیده که رشد چهار درصدی را نشان می‌دهد.
طبق آمار، صادرات محصولات فولادی از سه میلیون و ۴۰۶ هزار تن در سال ۱۴۰۰ به سه میلیون و ۱۹۹ تن در مجموع یکساله ۱۴۰۱ رسیده و افت صادرات شش درصدی را ثبت کرده است.

| شرکت فلز لند با بهره گیری از با کیفیت ترین متریال روز دنیا و با تکیه به اعتماد شما، سال هاست که در فروش قطعات فلزی و آهن آلات تجربه کسب کرده و هم اکنون آماده ایم که با بهره گیری از این تجربیات بهترین خدمات را در اختیار شما قرار دهیم.

خبر کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران

خبر کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران

| اگر به دنبال راهی ساده تر برای خرید آهن و پیگیری بازار هستید ما در تمامی شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و واتساپ دنبال فرمایید.

بررسی کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران

پس از محصولات فولادی، در جزئیات ۴۶۸ هزار تن کل مقاطع تخت فولادی صادر شده،

  • ۳۵۷ هزار تن سهم ورق‌ های گرم
  • ۲۱ هزار تن سهم ورق‌ های سرد
  • ۸۳ هزار تن سهم ورق‌ های پوشش دار

بوده است که در مجموع در مقایسه با ۵۶۵ هزار تن صادراتی در سال ۱۴۰۰ کاهش ۱۷ درصدی صادرات برای این مقاطع دیده می‌شود.
صادرات ورق‌ های سرد در مقایسه با ۴۳۳ هزار تن صادر شده در سال ۱۴۰۰، قریب به ۱۸ درصد و صادرات ورق‌ های پوشش دار در مقایسه با ۱۱۵ هزار تن صادراتی دو درصد کاهش داشته‌اند اما صادرات ورق‌ های گروم درحالیکه در یکساله ۱۴۰۰ حدود ۱۷ هزار تن ثبت شده در سال ۱۴۰۱ به ۲۱ هزار تن رسیده و ۲۴ درصد افزایش داشته است.

| اگر به دنبال تحلیل و بررسی بازار برای خرید حرفه ای و به صرفه هستید شرکت فلز لند در بخش تحلیل به صورت شبانه روزی بازار را رصد کرده تا تمام وقایع را در اختیارتان قرار دهند. پس مطمئن باشید با مشاهده سایت ما و بررسی اخبار روزانه خریدی آسان و ارزان تر را تجربه خواهید کرد.

بررسی خبر کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران

بررسی خبر کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران

درنهایت علاوه براینکه واردات آهن اسفنجی چند سالی است که صفر است، صادرات آن نیز بیشترین کاهش را معادل ۱۸ درصد ثبت کرده و از یک میلیون و ۵۵ هزار تن در مجموع سال ۱۴۰۰ به ۸۶۴ هزار تن در سال ۱۴۰۱ رسیده است؛ این در حالی است که پیش از این صادرات (در یکی – دو سال اخیر) صادرات آهن اسفنجی بیشترین درصد افزایش صادرات را با میزان بالا به خود اختصاص می‌داد.

منبع خبر کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران : خبرگزاری صدا و سیما

| فلز لند دارای بیش از 50 سال سابقه در تهیه و توزیع آهن آلات صنعتی و ساختمانی به صورت کلی و جزئی آماده خدمت به شما مشتریان عزیز می باشد. این شرکت تامین کننده کلی آهن آلات شرکت های نفتی و ساختمانی می باشد، جهت مشاوره و ثبت سفارش لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

ممنون که همراه ما تا پایان خبر (کاهش قابل توجه صادرات فولاد ایران) بودید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *