میلگرد A3 چیست؟

میلگرد A3

میلگرد ها از انواع مختلفی بهره می‌برند که یکی از رایج ترین آنها، میلگرد A3 می‌باشد که امروز قصد بررسی آن را داریم. همراه ما تا پایان مقاله باشید تا به نکات ارزشمندی دست یابید.

میلگرد A3 چیست؟

شاید بتوان از لحاظ ظاهری میلگرد را این طور توصیف کرد پروفیلی دایره ای شکل از جنس فولاد که در انواع مختلف (رایج ترین آنها ساده و آجدار) در جهت استفاده در ساختمان‌سازی تولید می‌شود. هر چند جنس آن را از فولاد ذکر کردیم اما تنوع آن به قدری بالا می‌باشد که علاوه بر ساختمان سازی در صنعت نیز کاربرد دارد.

این روزها مهندسین سازه و پیمانکاران ساختمان سازی به دنبال روش های متعددی در جهت افزایش مقاومت و استحکام ساختمان هستند. یکی از این روش ها استفاده از میلگرد می‌باشد که به عملی اجباری (در جهت مقاومت در برابر نیروهای فشاری) و به جزئی جدایی ناپذیر از ستون ها و سقف گرفته تا کف و … تبدیل شده است. چرا که می ‌دانیم بتن بدون وجود میلگرد یعنی هیچ.

بله درست حدس زدید، برای بتن ریزی از نقش میلگرد نباید غافل شویم. چرا که بتن خود به تنهایی در برابر نیروهای چرخشی و کششی از مقاومت پایینی برخوردار است. به دلیل این نقطه ضعف، پای میلگرد در ساختمان سازی به میان آمد.

همانطور که اشاره کردیم هریک از نوع ساده (Plain bar) و آجدار (Rebar) کاربرد خاص خود را دارند. با این حال نوع آجدار در صنعت و سازه های ساختمانی پر استفاده تر است.

دسته ای دیگر از میلگرد ها را با توجه به شکل ظاهری یا رده مکانیکی تقسیم بندی می‌کنند که شامل:

  • A1
  • A2
  • A3
  • A4

که در ادامه قصد بررسی میلگرد A3 را داریم.

| شرکت فلز لند با بهره گیری از با کیفیت ترین متریال روز دنیا و با تکیه به اعتماد شما، سال هاست که در فروش قطعات فلزی و آهن آلات تجربه کسب کرده و هم اکنون آماده ایم که با بهره گیری از این تجربیات بهترین خدمات را در اختیار شما قرار دهیم.

میلگرد A3 چیست؟

میلگرد A3 چیست؟

بررسی میلگرد A3

در دسته اشاره شده میلگرد A3 از نوع آجدار می‌باشد و سایر میلگردها به غیر از A1 به همین صورت می‌باشند. در ادامه توضیح مختصری درباره هر یک داده شده است.

A1 : این دسته بدون آج و به صورت ساده و به صورت نرم می‌باشد.

A2 : این دسته شامل آج ساده و به صورت نیمه سخت می‌باشد. مورد استفاده در محصولاتی نظیر خاموت که ضخامت آن 8 تا 12 میل می‌باشد.

A4 : این دسته شامل آج مرکب و به صورت سخت می‌باشد که ضخامت آن به 40  میل می‌رسد.

میلگرد A3 از آج پیچیده (هشتی شکل ) تشکیل شده است و به صورت سخت می‌باشد.

| برای آشنایی بیشتر با میلگرد ساده بر روی لینک کلیک کنید و همچنین اگر قصد آشنایی با پروفیل های فولادی نظیر: نبشی، ناودانی، تیرآهن و انواع ورق آهنی را دارید، به قسمت وبلاگ سایت مراجعه کنید.

به غیر از میلگرد A1 سایر اعضای این گروه از نوع آجدار می‌باشد که برجستگی هایی بر روی آن نقش بسته است که در این بین نوع A3 از پر کاربرد ترین ها در سازه های ساختمانی است. بتن خود به تنهایی در برابر نیروهای چرخشی و کششی از مقاومت پایینی برخوردار است و وجود این برجستگی در این میلگرد چسبندگی و استقامت لازم را جبران می‌کند.

بررسی میلگرد A3

بررسی میلگرد A3

| اگر به دنبال راهی ساده تر برای خرید آهن و پیگیری بازار هستید ما در تمامی شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و واتساپ دنبال فرمایید.

ویژگی های میلگرد A3

مشخصات و ویژگی های میلگرد A3 که آن را در رده S400 نیز قرار می‌دهند، به صورت زیر می‌باشد:

〉〉 تنش گسیختگی: 600 (N/mm²)

میزان کربن: 39%

میزان سیلیسیم: 65%

〉〉 حداقل ازدیاد طول نسبی: 16

زاویه خمش: 180

تغییر شکل در هنگام گسیختگی: 14%

تنش جاری: 400 (N/mm²)

استحکام و مقاومت این دسته از میلگرها نیز نسبت به میلگردهای نوع A1 و A2 بیشتر می‌باشد.

نکته ای که لازم به ذکر است این گرید از میلگرد مناسب جوشکاری نمی‌باشد (ترد و شکننده) و بیشتر در موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  • تیرها
  • میلگردهای طولی
  • ستون

در میلگردهای A3 آج ها به صورت دوکی شکل می‌باشند.

حال شاید برای شما مفهوم دوکی شکل سوال باشد؟

منظور از دوکی 2 نیم مارپیچ غیر هم جهت در 2 نیمه طولی میلگرد می‌باشد

| اگر به دنبال تحلیل و بررسی بازار برای خرید حرفه ای و به صرفه هستید شرکت فلز لند در بخش تحلیل به صورت شبانه روزی بازار را رصد کرده تا تمام وقایع را در اختیارتان قرار دهند. پس مطمئن باشید با مشاهده سایت ما و بررسی اخبار روزانه خریدی آسان و ارزان تر را تجربه خواهید کرد.

(میلگرد A3)

(میلگرد A3)

ممنون که همراه ما تا پایان مقاله (میلگرد A3 چیست؟) بودید.

| فلز لند دارای بیش از 50 سال سابقه در تهیه و توزیع آهن آلات صنعتی و ساختمانی به صورت کلی و جزئی آماده خدمت به شما مشتریان عزیز می باشد. این شرکت تامین کننده کلی آهن آلات شرکت های نفتی و ساختمانی می باشد، جهت مشاوره و ثبت سفارش لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *