محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی

محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی

به گزارش خبرگزاری مهر، محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی و انتظار کاهش قیمت داریم.

محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی

سخنگوی وزارت صمت گفت: مبنای قیمت زنجیره فولاد قیمت ارز نیمایی است و تمام عرضه ها از مسیر بورس کالا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، امید قالیباف با اشاره به افزایش قیمت محصولاتی مانند میلگرد، تیرآهن، نبشی و سایر محصولات این زنجیره در بازار، اظهار کرد:

به هیچ وجه دلیلی برای افزایش قیمت این محصولات وجود ندارد، لذا با توجه به شرایط به وجود آمده وزارت صمت سیاست جدیدی برای کنترل محصولات زنجیره فولاد در پیش گرفته است.

| برای آشنایی بیشتر با محصولاتی نظیر میلگرد، تیرآهن و همچنین نبشی بر روی هر یک کلیک کرده و یا به قسمت وبلاگ سایت رجوع کنید.

خبر محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی

خبر محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی

خبر محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:

بر اساس این شیوه جدید که از شنبه هفته آینده ۱۳ اسفند ماه اجرایی می‌شود، تمام محصولات زنجیره فولاد که در بورس کالا عرضه می‌شوند و از یکدیگر ماده اولیه می‌گیرند، مکلف هستند قیمت پایه محصولاتشان را بر اساس ارز نیمایی محاسبه و اعلام کنند.

وی افزود: به عنوان مثال اگر میلگرد در بورس کالا عرضه می‌شود، تولیدکننده این محصول قطعاً شمش مورد نیاز خود را از بورس کالا خریداری می‌کند و بر این اساس تولیدکننده شمش مکلف است که در درجه اول ۱۰۰ درصد تولید را در تالار داخلی بورس عرضه کند و در درجه دوم نیز قیمت پایه شمش را بر اساس ارز نیمایی قیمت‌گذاری و اعلام کند.

| شرکت فلز لند با بهره گیری از با کیفیت ترین متریال روز دنیا و با تکیه به اعتماد شما، سال هاست که در فروش قطعات فلزی و آهن آلات تجربه کسب کرده و هم اکنون آماده ایم که با بهره گیری از این تجربیات بهترین خدمات را در اختیار شما قرار دهیم.

قالیباف بیان کرد: از آن طرف تولیدکننده شمش از آنجا که آهن اسفنجی مورد نیازش را از بورس کالا تهیه می‌کند و تولیدکننده آهن اسفنجی نیز محصول خود را با ارز نیما عرضه کرده است، بنابراین تولیدکننده شمش نیز باید بر اساس ارز نیمایی قیمت پایه را به بورس کالا ارائه کند و همین طور کل زنجیره فولاد بر اساس نرخ سامانه نیما در بورس کالا از همدیگر ماده اولیه را خریداری می‌کنند و محصول تولیدی را در بورس عرضه می‌کند.

بررسی خبر محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی

سخنگوی وزارت صمت اظهار کرد:

بنابراین بر اساس تصمیم وزارت صمت تولیدکنندگان تمام محصولات زنجیره فولاد مکلف شدند ۱۰۰ درصد عرضه خود را در تالار داخلی بورس انجام دهند و قیمت پایه محصولاتی را که در بورس عرضه می‌کنند، بر اساس ارز نیمایی باشد و بر این اساس در نهایت قیمت کشف شده نیز تابعی از قیمت پایه بر اساس ارز نیمایی خواهد بود.

وی افزود: از طرفی با توجه به رفع محدودیت قطعی گاز برای صنعت فولاد تولیدات این زنجیره رو به افزایش است و بر این اساس انتظار ما با توجه به اعمال این سیاست کاهش قیمت محصولات زنجیره فولاد است.

مشاور وزیر صمت گفت: در همین دو روز گذشته قیمت میلگرد ۶ هزار تومان در بازار کاهش یافت و به نظر می‌رسد این روند ادامه داشته باشد.

| اگر به دنبال تحلیل و بررسی بازار برای خرید حرفه ای و به صرفه هستید شرکت فلز لند در بخش تحلیل به صورت شبانه روزی بازار را رصد کرده تا تمام وقایع را در اختیارتان قرار دهند. پس مطمئن باشید با مشاهده سایت ما و بررسی اخبار روزانه خریدی آسان و ارزان تر را تجربه خواهید کرد.

بررسی خبر محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی

بررسی خبر محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی

| اگر به دنبال راهی ساده تر برای خرید آهن و پیگیری بازار هستید ما در تمامی شبکه های اجتماعی نظیراینستاگرام و واتساپ دنبال فرمایید.

چگونگی محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی

قالیباف افزود: در ساز و کار جدید مقرر شد ۱۰۰ درصد عرضه این محصولات نظیر شمش، ورق، میلگرد و … ابتدا در تالار داخلی بورس کالا عرضه شود و فقط در صورتی که مازاد بر مصرف صنایع داخلی ایجاد شد، این مازاد در تالار صادراتی بورس برای تولید کننده محصول قابلیت صادرات داشته باشد.

قالیباف اظهار کرد: در توافقی که با گمرک صورت گرفته همزمان با درج مازاد محصول توسط شرکت تولیدکننده در تالار صادراتی بورس این اطلاعات به صورت برخط برای سامانه گمرک نیز ارسال می‌شود و گمرک بر اساس داده‌های دریافتی از تالار صادراتی بورس کالا می‌تواند مجوز صادرات بدهد. البته اگر خود تولیدکننده قصد صادرات ندارد، می‌تواند امتیاز صادرات محصول را به غیر واگذار کند.

وی افزود: با اجرای این سازوکار و کنترل قیمت محصولات فولادی از جمله ورق می‌توان انتظار داشت قیمت محصولاتی مانند لوازم خانگی و خودرو تحت کنترل قرار گیرد و همچنین با کنترل قیمت میلگرد، تیرآهن و … قیمت محصولات مورد نیاز ساختمان سازی نیز تحت کنترل قرار می‌گیرد و در نهایت کل محصولات زنجیره فولاد از نوسانات ارزی مصون خواهد ماند.

چگونگی محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی

چگونگی محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی

منبع خبر محاسبه قیمت پایه فولاد براساس ارز نیمایی : خبرگزاری مهر

| فلز لند دارای بیش از 50 سال سابقه در تهیه و توزیع آهن آلات صنعتی و ساختمانی به صورت کلی و جزئی آماده خدمت به شما مشتریان عزیز می باشد. این شرکت تامین کننده کلی آهن آلات شرکت های نفتی و ساختمانی می باشد، جهت مشاوره و ثبت سفارش لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *