فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟

فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟

به نقل از خبرگزاری ایسنا، به بررسی این موضوع که فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟ می‌پردازیم. همراه ما باشید.

فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟

براساس آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگانه فولاد ایران، در سال گذشته، فولادسازان کشور در مجموع بالغ بر ۱۰۵ میلیون تن از انواع اقلام فولادی (شمش، محصولات و مقاطع فولادی و آهن اسفنجی) تولید کرده‌اند که نسبت به میزان تولید در مدت مشابه سال ۱۴۰۰، پنج تا ۱۲ درصد رشد را تجربه کرده است؛

در حقیقت تولید اقلام فولادی میانگین رشد ۸.۸ درصدی را در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال پیش از آن تجربه کرده است.

| در سایت فلزلند به طور گسترده درباره انواع مقاطع فولادی، آهن اسفنجی و … صحبت کردیم. برای آشنایی بیشتر با هر یک از محصولات اشاره شده به قسمت وبلاگ سایت مراجعه کنید.

 طبق آنچه که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از آمار تولید فولادی‌ها در سال گذشته و مقایسه آن با میزان تولید در یکساله ۱۴۰۰ در اختیار ایسنا قرار داد است، در سالی که گذشت میزان تولید کل مقاطع طویل فولادی و محصولات فولاد بیشترین میزان افزایش تولید را معادل به ترتیب ۱۲ و ۱۰ درصد داشته‌اند.

| شرکت فلز لند با بهره گیری از با کیفیت ترین متریال روز دنیا و با تکیه به اعتماد شما، سال هاست که در فروش قطعات فلزی و آهن آلات تجربه کسب کرده و هم اکنون آماده ایم که با بهره گیری از این تجربیات بهترین خدمات را در اختیار شما قرار دهیم.

(فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟)

(فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟)

خبر( فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟ )

در سال ۱۴۰۱ از مجموع ۱۲ میلیون و ۵۳۲ هزار تن کل مقاطع طویل فولادی تولیدی که نسبت به ۱۱ میلیون و ۲۰۶ هزار ت تولیدی در سال ۱۴۰۰ رشد ۱۲ درصدی داشته

  • یک میلیون و ۲۹۱ هزار تن تیرآهن
  • ۱۰ میلیون و ۳۹۰ هزار تن میلگرد
  • ۸۵۱ هزار تن نبشی، ناوداتی

و سایر مقاطع تولید شده است که به ترتیب تولید تیرآهن شش درصد و تولید میلگرد ۱۴ درصد و تولید نبشی، ناودانی و سایر مقاطع دو درصد نسبت به تولید آن‌ها در یکساله ۱۴۰۰ بیشتر ثبت شده است.

در یکساله ۱۴۰۰ به ترتیب:

  • یک میلیون و ۲۲۱ هزار تن تیرآهن
  • ۹ میلیون و ۱۴۸ هزار تن میلگرد
  • ۸۳۷ هزار تن نبشی، ناودانی

و… تولید شده بود.

در ادامه خبر فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟

باید اشاره کنیم که تولید محصولات فولادی از ۱۹ میلیون و ۶۳۵ هزار تن در سال ۱۴۰۰ به ۲۱ میلیون و ۵۹۴ هزارتن در مجموع یکساله ۱۰۱ رسیده و رشد ۱۰ درصدی را ثبت کرده است.

پس از محصولات فولادی، تولید شمش فولاد (فولاد میانی) به میزان ۹ درصد و سپس مقاطع تخت فولادی به میزان هشت درصد رشد تولید را نسبت به سال ۱۴۰۰ تجربه کرده‌اند؛ تولید شمش از ۲۷ میلیون و ۹۰۱ هزارتن به ۳۰ میلیون و ۴۳۳ هزار تن و تولید مقاطع تخت فولادی از هشت میلیون و ۴۲۹ هزار تن به ۹ میلیون و ۶۲ هزار تن رسیده است.

| اگر به دنبال تحلیل و بررسی بازار برای خرید حرفه ای و به صرفه هستید شرکت فلز لند در بخش تحلیل به صورت شبانه روزی بازار را رصد کرده تا تمام وقایع را در اختیارتان قرار دهند. پس مطمئن باشید با مشاهده سایت ما و بررسی اخبار روزانه خریدی آسان و ارزان تر را تجربه خواهید کرد.

بررسی خبر(فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟)

بررسی خبر(فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟)

| اگر به دنبال راهی ساده تر برای خرید آهن و پیگیری بازار هستید ما در تمامی شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و واتساپ دنبال فرمایید.

تحلیل خبر فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟

طبق آمار از میزان شمش فولادی تولیدی در ۱۲ ماهه ۱۴۰۱ حدود ۱۸ میلیون و ۷۴۳ هزار تن بیلت‌وبلوم (با رشد ۱۲ درصدی نسبت به ۱۶ میلیون و ۶۶۳ هزار تن تولیدی در ۱۲ ماهه ۱۴۰۰) و ۱۱ میلیون و ۶۹۰ هزار تن اسلب (با رشد چهار درصدی نسبت به ۱۱ میلیون و ۲۳۸ هزار تن سهم اسلب تولیدی در سال ۱۴۰۰) تولید شده است.

همچنین از  میزان تولید کل مقاطع تخت فولادی نیز هشت میلیون و ۷۳۲ هزار تن سهم ورق‌های گرم، دو میلیون و ۴۱۵ هزار تن سهم ورق‌های سرد و یک میلیون و ۴۹۱ هزار تن سهم ورق‌های پوششدار ثبت شده است.

تولید ورق‌های سرد نسبت به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار تن تولیدی در سال ۱۴۰۰، قریب به ۱۲ درصد بیشتر شده اما تولید ورق‌ سرد نسبت به دو میلیون و ۵۹۴ تولیدی و ورق پوششدار نسبت به یک میلیون و ۴۹۹ هزار تن تولیدی در سال ۱۴۰۰ به ترتیب هفت و یک درصد افت پیدا کرده است.

در ادامه خبر فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟ باید عرض کنیم که:

تولید ورق‌های سرد و ورق‌های پوششدار تنها مقاطع فولادی هستند که کاهش تولید را نسبت به سال ۱۴۰۰ تجربه کرده‌اند و در سرایط مقاطع و محصولات و… همانطور که اشاره شد، رشد تولید رقم خورده است.

در نهایت نیز طبق آمار، تولید آهن اسفنجی در ۱۲ ماهه ۱۴۰۱ با رشد پنج درصدی از ۳۰ میلیون و ۳۲۸ هزار تن به ۳۱ میلیون ۷۳۰ هزار تن در مجموع سال ۱۴۰۱ رسیده است.

خبر( فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند)

خبر( فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند)

منبع خبر فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟ : خبرگزاری ایسنا

ممنون که همراه ما تا پایان خبر (فولادسازان کشور در سال ۱۴۰۱ چه عملکردی داشتند؟) بودید.

| فلز لند دارای بیش از 50 سال سابقه در تهیه و توزیع آهن آلات صنعتی و ساختمانی به صورت کلی و جزئی آماده خدمت به شما مشتریان عزیز می باشد. این شرکت تامین کننده کلی آهن آلات شرکت های نفتی و ساختمانی می باشد، جهت مشاوره و ثبت سفارش لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *