رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان

رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان

به نقل از خبرگزاری ایسنا، شکستن رکورد تولید سالانه دستاورد بزرگی است / رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان . همراه ما تا پایان بررسی این خبر باشید.

رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان

ایسنا/هرمزگان مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت:

خوشبختانه فولاد هرمزگان توانست رکورد تولید سالانه خود را با رکوردشکنی‌های متعدد ماهانه و روزانه پس از دو سال بهبود بخشد.

عطاالله معروفخانی ظهر امروز (۲۰ فروردین ماه) در جمع خبرنگاران، افزود:

 علی‌رغم چشم‌اندازی که برای صنعت فولاد کشور در افق ۱۴۰۴ ترسیم شده است، شاهد این هستیم که این صنعت، علاوه بر چالش‌هایی که در حوزه زیرساخت‌هایی نظیر حمل‌ونقل و تأمین مواد اولیه با آن مواجه بوده است، در چند سال اخیر با چالش کمبود انرژی برق در فصل تابستان و گاز در فصل زمستان که همواره مزیتی برای این صنعت در کشور محسوب می‌شده، مواجه گردیده و متأسفانه این محدودیت‌ها سال به سال بیشتر شده است.

| شرکت فلز لند با بهره گیری از با کیفیت ترین متریال روز دنیا و با تکیه به اعتماد شما، سال هاست که در فروش قطعات فلزی و آهن آلات تجربه کسب کرده و هم اکنون آماده ایم که با بهره گیری از این تجربیات بهترین خدمات را در اختیار شما قرار دهیم.

بررسی خبر رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان

بررسی خبر رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان

| اگر به دنبال راهی ساده تر برای خرید آهن و پیگیری بازار هستید ما در تمامی شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و واتساپ دنبال فرمایید.

شکستن رکورد تولید سالانه دستاورد بزرگی است/ رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان

در سال ۱۴۰۱ نیز با توجه به گرمای بیش‌ازحد هوا، از اواخر بهار محدودیت‌های شدید برق آغاز شد و تا اوایل شهریورماه ادامه داشت. در زمستان نیز سرمای شدید موجب کمبود گاز در صنایع فولادی کشور گردید و به خالی ماندن بخش بزرگی از ظرفیت‌های تولید منجر شد.

وی تصریح کرد: از سویی، صنعت فولاد در سال ۱۴۰۱ با توجه به تحولات داخلی و بین‌المللی شرایط نسبتاً دشواری را پشت سر گذاشت.

اگرچه قیمت جهانی فولاد در ابتدای سال گذشته با توجه به جنگ روسیه و اوکراین افزایش یافت و این امر می‌توانست فرصت خوبی برای صادرکنندگان این حوزه فراهم کند، اما شاهد این بودیم که برای صادرکنندگان فولاد عوارض صادراتی اعمال شد و تولیدکنندگان را با چالش مواجه کرد.

این مقام مسئول ادامه داد:

با این‌حال پس از اینکه عوارض صادراتی لغو شد، بازارهای جهانی روی دیگر خود را نشان داد و با کاهش شدید قیمت‌های جهانی فولاد مواجه شدیم که بر صنعت فولاد کشور ما نیز اثرگذار بود.

با این همه، هیچ‌یک از این محدودیت‌ها مانع عملکرد خیره‌کننده فولاد هرمزگان نشد و ما هم در تولید و هم در فروش و صادرات توانستیم شاهد رشد و درخشش شرکت باشیم و ازجمله مصداق‌های این رشد می‌توان به ثبت رکوردهای تولید ماهانه و سالانه اشاره کرد.

شکستن رکورد تولید سالانه دستاورد بزرگی است، رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان

شکستن رکورد تولید سالانه دستاورد بزرگی است، رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان

بررسی خیر: رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان

معروفخانی تصریح کرد: کارکنان شرکت ثابت کردند در راه اعتلای نام کشور، موانع نه‌تنها تهدید نیست، بلکه فرصتی است برای دست‌یابی به موفقیت‌های بیشتر، موانعی که مانند سکوی پرتاب، همکاران را برای تحقق اهداف همدل‌تر و منسجم‌تر ساخت.

وی با بیان اینکه خوشبختانه فولاد هرمزگان توانست رکورد تولید سالانه خود را با رکوردشکنی‌های متعدد ماهانه و روزانه پس از دو سال بهبود بخشد، عنوان کرد:

با وجود همه محدودیت‌ها و چالش‌ها، در سال ۱۴۰۱ توانستیم با تلاش مضاعف همه همکاران در بخش‌های مختلف، ۵ رکورد ماهانه تولید را به ثبت برسانیم که ۴ رکورد از شهریورماه تا آذرماه به‌صورت پی‌درپی به دست آمد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان اضافه کرد:

در ماه‌هایی که با محدودیت برق یا گاز مواجه نشدیم، توانستیم بیشتر از ظرفیت اسمی ماهانه ۱۲۵ هزار تنی خود یعنی بالغ‌بر ۱۵۰ هزار تن تختال تولید کنیم که این میزان بیشترین تولید در میان فولادسازان کشور است.

رکورد دیگر فولاد هرمزگان دست‌یابی به‌سرعت ۱.۶ متر بر دقیقه ریخته‌گری تختال است که بهترین رکورد ریخته‌گری این محصول در کشور محسوب می‌شود.

| اگر به دنبال تحلیل و بررسی بازار برای خرید حرفه ای و به صرفه هستید شرکت فلز لند در بخش تحلیل به صورت شبانه روزی بازار را رصد کرده تا تمام وقایع را در اختیارتان قرار دهند. پس مطمئن باشید با مشاهده سایت ما و بررسی اخبار روزانه خریدی آسان و ارزان تر را تجربه خواهید کرد.

رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان چطور اتفاق افتاد

رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان چطور اتفاق افتاد

رکوردشکنی در تولید سالانه

وی افزود: در نهایت موفق شدیم از ظرفیت اسمی عبور کنیم و با رکوردشکنی در تولید سالانه به میزان یک‌میلیون و ۵۳۸ هزار و ۲۹۳ تن، فصل نوینی از حیات شرکت فولاد هرمزگان را رقم بزنیم و به این ترتیب فولاد هرمزگان دومین تولیدکننده تختال در کشور پس از فولاد مبارکه لقب گرفت.

معروفخانی با اشاره به اینکه مشکلات بازارهای جهانی به‌ویژه کاهش قیمت و تحریم‌ها باعث نشدند، فولاد هرمزگان از بازار پا پس بکشد و وجود این مشکلات در واقع عزم شرکت را بر فروش بیشتر محصول در بازار داخلی و بازارهای صادراتی جزم کرد، تصریح کرد: با وجود همه محدودیت‌ها، در سال ۱۴۰۱ موفق شدیم، یک‌ میلیون و ۵۵۱ هزار تن تختال را به‌عنوان محصول نهایی در بازارهای داخلی و صادراتی به فروش برسانیم که ۸۳۵ هزار تن از آن در بازار داخلی فروخته و ۷۱۵ هزار تن دیگر به بازارهای جهانی صادر شد.

قابل‌توجه است که میزان فروش کلی شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه میزان صادرات در مقایسه با سال گذشته ۱۹ درصد و فروش داخلی حدود ۱۳ هزار تن بیشتر بوده است.

به این ترتیب فولاد هرمزگان توانسته است برخلاف جریان بازار حرکت کند و در فروش محصول خود موفق باشد، اضافه کرد:

در زمینه کسب درآمد، فولاد هرمزگان سال گذشته موفق شد ۱۰ هزار و ۲۱۸ میلیارد تومان در بازارهای صادراتی، ۱۲ هزار و ۳۷۶ میلیارد تومان از بازارهای داخلی و درمجموع ۲۲ هزار و ۷۰۹ میلیارد تومان درآمد کسب کند که این میزان درآمد نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۲.۵ درصدی را نشان می‌دهد. این موفقیت در حالی به دست آمد که بعضاً شاهد افت ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت‌های داخلی و جهانی بودیم که در شرایط کنونی بازار یک موفقیت قابل‌توجه محسوب می‌شود.

| برای آشنایی بیشتر با محصولات ساختمانی و صنعت و همچنین پروفیل های فولادی نظیر: میلگرد، نبشی، ناودانی، تیرآهن و انواع ورق آهنی به قسمت وبلاگ سایت مراجعه کنید.

منبع خبر رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان : خبرگزاری ایسنا

ممنون که همراه ما تا پایان خبر (رشد ۹ درصدی فروش فولاد هرمزگان) بودید. امیدواریم مطالب ارائه شده برای شما مفید واقع بوده باشد.

| فلز لند دارای بیش از 50 سال سابقه در تهیه و توزیع آهن آلات صنعتی و ساختمانی به صورت کلی و جزئی آماده خدمت به شما مشتریان عزیز می باشد. این شرکت تامین کننده کلی آهن آلات شرکت های نفتی و ساختمانی می باشد، جهت مشاوره و ثبت سفارش لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *