آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد

آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد

طبق خبرگزاری ایسنا، آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد . همراه ما تا پایان بررسی این خبر باشید.

آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد

طبق آمار، در سالی که گذشت نسبت به سال ۱۴۰۰، میزان صادرات فولاد ایران افت قابل توجهی را تجربه کرده است.

در مجموع قریب به ۱۴ میلیون و ۶۴۰ هزار تن انواع اقلام فولادی (شمش، محصولات و مقاطع فولادی و آهن اسفنجی) صادر شده که نسبت به میزان صادرات صورت گرفته در مدت مشابه سال ۱۴۰۰، افت چهار تا ۱۸ رصدی رخ داده است.

| در سایت فلزلند به طور گسترده درباره انواع مقاطع فولادی، آهن اسفنجی و … صحبت کردیم. برای آشنایی بیشتر با هر یک از محصولات اشاره شده به قسمت وبلاگ سایت مراجعه کنید.

تحلیل آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد

تحلیل آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد

خبر: آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد

به گزارش ایسنا، طبق آنچه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از آمار صادرات فولادی‌ها در سال گذشته و مقایسه آن با حجم واردات در یکساله ۱۴۰۰ در اختیار ایسنا قرار داده است، در سالی که گذشت میزان صادرات کل مقاطع طویل فولادی و شمش فولاد کمترین میزان افت و صادرات آهن اسفنجی بیشترین میزان کاهش صادرات را نسب به آمار صادراتی در سال ۱۴۰۰ ثبت کرده‌اند.

در سال ۱۴۰۱ از مجموع  دو میلیون و ۷۳۱ هزار تن کل مقاطع طویل فولادی صادر شده که نسبت به دو میلیون و ۸۴۱ هزار تن صادراتی در سال ۱۴۰۰ افت چهار درصدی داشته

  • ۱۳۶ هزار تن تیرآهن
  • دو میلیون و ۴۲۱ هزار تن میلگرد
  • ۱۷۴ هزار تن نبشی، ناودانی و سایر مقاطع

سهم صادراتی داشته‌اند که به ترتیب تیرآهن شش درصد، میلگرد و نبشی، ناودانی و… هریک سه درصد نسبت به میزان صادرت شده آن‌ها در یکساله ۱۴۰۰ کاهش صادرات  ثبت شده است.

| شرکت فلز لند با بهره گیری از با کیفیت ترین متریال روز دنیا و با تکیه به اعتماد شما، سال هاست که در فروش قطعات فلزی و آهن آلات تجربه کسب کرده و هم اکنون آماده ایم که با بهره گیری از این تجربیات بهترین خدمات را در اختیار شما قرار دهیم.

بررسی آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد

بررسی آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد

| اگر به دنبال راهی ساده تر برای خرید آهن و پیگیری بازار هستید ما در تمامی شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و واتساپ دنبال فرمایید.

آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد (صادرات بیلت وبلوم و ورق های گرم)

در یکساله ۱۴۰۰، به ترتیب ۱۴۵ هزار تن تیرآهن، دو میلیون و ۴۹۶ هزار تن میلگرد و ۲۰۰ هزار تن نبشی، ناودانی و… صادر شده بود.

میزان صادرات شمش فولاد (فولا میانی) نیز در یکساله ۱۴۰۱ نسبت به سال پیش از آن، چهار درصد کاهش صادرات داشته و از هفت میلیون و ۶۷۸ هزار تن صادر شده در سال ۱۴۰۰ به هفت میلیون و ۳۷۲ هزار تن در مدت مشابه سال ۱۴۰۱ رسیده است که به جزئیات صادرات اسلب با افت ۲۱ درصدی از دو میلیون و ۵۸۱ هزار تن به دو میلیون و ۴۸ هزار تن رسیده است.

اما صادرات بیلت وبلوم تنها قلم فولادی است که صادرات افزایشی را ثبت کرده و در حالی که در یکساله ۱۴۰۰ پنج میلیون و ۹۷ هزار تن صادر شده بوده در یکساله ۱۴۰۱، میزان صادرات آن به پنج میلیون و ۳۲۴ هزار تن رسیده که رشد چهار درصدی را نشان می‌دهد.

در ادامه آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد :

طبق آمار، صادرات محصولات فولادی از سه میلیون و ۴۰۶ هزار تن در سال ۱۴۰۰ به سه میلیون و ۱۹۹ تن در مجموع یکساله ۱۴۰۱ رسیده و افت صادرات شش درصدی را ثبت کرده است.

پس از محصولات فولادی، در جزئیات ۴۶۸ هزارتن کل مقاطع تخت فولادی صادر شده

  • ۳۵۷ هزار تن سهم ورق‌های گرم
  • ۲۱ هزار تن سهم ورق‌های سرد
  • ۸۳ هزار تن سهم ورق‌های پوشش دار بوده است

که در مجموع  نسبت به ۵۶۵ هزار تن صادراتی در سال ۱۴۰۰ کاهش ۱۷ درصدی صادرات برای این مقاطع دیده می‌شود.

(آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد)

(آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد)

صادرات ورق‌های سرد نسبت به ۴۳۳ هزار تن صادر شده در سال ۱۴۰۰، قریب به ۱۸ درصد و صادرات ورق‌های پوشش دار نسبت به ۱۱۵ هزار تن صادراتی دو درصد کاهش داشته‌اند.

اما صادرات ورق‌های گروم در حالیکه در یکساله ۱۴۰۰ حدود ۱۷ هزار تن ثبت شده رد سال ۱۴۰۱ به ۲۱ هزار تن رسیده و ۲۴ درصد افزایش داشته است.

در نهایت علاوه براینکه واردات آهن اسفنجی چند سالی است که صفر است، صادرات آن نیز بیشترین کاهش را معادل ۱۸ درصد ثبت کرده و از یک میلیون و ۵۵ هزار تن در مجموع سال ۱۴۰۰ به ۸۶۴ هزار تن در سال ۱۴۰۱ رسیده است؛ این در حالی است که پیش از این صادرات  (طی یکی – دو سال اخیر) صادرات آهن اسفنجی بیشترین درصد افزایش صادرات را با میزان بالا به خود اختصاص می‌داد.

منبع خبر آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد : خبرگزاری ایسنا

| فلز لند دارای بیش از 50 سال سابقه در تهیه و توزیع آهن آلات صنعتی و ساختمانی به صورت کلی و جزئی آماده خدمت به شما مشتریان عزیز می باشد. این شرکت تامین کننده کلی آهن آلات شرکت های نفتی و ساختمانی می باشد، جهت مشاوره و ثبت سفارش لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

ممنون که همراه ما تا پایان خبر (آخرین آمار صادرات فولاد ایران اعلام شد) بودید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *